úvod o firme materiál výrobky kontakt
Novinky príprava gumy, lisovanie gumy, finálny produkt

Materiál

V našej firme používame výhradne materiály najvyššej kvality, pochádzajúce od renomovaných producentov z viacerých štátov Európy. Vďaka množstvu našich možností a skúseností sme schopní ponúknuť materiál, ktorý na 100% splní požiadavky zákazníka a vyhovie nárokom prostredia, v ktorom bude výrobok pracovať. Samozrejmosťou je možnosť výberu farebného prevedenia výrobku. Základ používaného materiálu tvorí najmä technická guma, ale aj silikón, polyuretán a liaty polyuretán, ktoré sú kvalitatívne na vyššej úrovni.

Technická guma

Technická guma je tradičný materiál na základe prírodného, alebo syntetického kaučuku. Pre svoje vlastnosti a najmä priaznivú cenu je nenahraditeľným v mnohých odvetviach. Využívaná je široká škála kaučukových zmesí, napr. NR, EPDM, NBR, SBR, CR, PU a pod., ktoré svojimi vlastnosťami pokryjú široké spektrum výrobkov. Najbežnejšie používané zmesi gumy i polyuretánu sú odolné teplotám, olejom a mechanickému i dynamickému namáhaniu. Niektoré zmesi dlhodobo odolávajú teplotám od -57°C do +150°C, pevnosť v ťahu je až 21 MPa. Dostupná tvrdosť je od 35 ShA do 95 ShA.

Liaty polyuretán

Liaty polyuretán je jedným z najnovších materiálov v gumárenskom priemysle. Medzi jeho prednosti patrí pružnosť, vynikajúca odolnosť proti opotrebeniu, chemická odolnosť, stálosť vo vode a relatívne nízke náklady vzhľadom na dlhú životnosť, ktorá je v porovnaní s technickou gumou 2 až 3 krát vyššia. Tieto jeho vlastnosti ho predurčujú pre požitie na najviac namáhané výrobky. Formy na liate polyuretány sú pomerne lacné a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, čo umožňuje aj kusovú výrobu. Dlhodobo odoláva teplotám od -40°C do +110°C, pevnosť v ťahu je až 41 MPa. Používaná tvrdosť je od 55 ShA do 55 ShD, na požiadanie zákazníka je možné dodať materiál s tvrdosťou od 0 ShA do 85 ShD.

Silikón

Silikón sa používa hlavne v prípadoch, kde sa požaduje vysoká tepelná odolnosť, alebo veľká ohybnosť za nízkych teplôt, taktiež je vhodný pre styk s potravinami. Silikón má pomerne nízku pevnosť, ktorá sa však vo veľkom rozmedzí teplôt takmer nemení. Dlhodobo odoláva teplotám od -60°C do +205°C. Dostupná tvrdosť je od 10 ShA do 90 ShA.